Pastramă de berbecut
Pastramă de berbecut la tigaie
2 kg pastrama de berbecut, 5 catei de usturoi, 1 lingurita cimbru, putin piepr
Pastrama de berbecut o taiem in bucăți.Incingem 2-3 linguri seu in tigaie, punem 2 catei de usturoi, ii perpelim putin, apoi punem bucatelele de pastrama. Punem un capac deasupra ca sa se înăbușe bine, si avem grija s-o tot intoarcem carnita, ca sa se patrunda bine.Cand e cam pe jumatate patrunsa si s-a mai redus din zeama lasata, adăugăm cimbrul, piperam, razuim si ceilalti 3 catei de usturoi si lasam cu capac pana se pătrunde de tot.










Comentarii
Trimiteți un comentariu