Pastramă de berbecut











 Pastramă de berbecut la tigaie 

2 kg pastrama de berbecut, 5 catei de usturoi, 1 lingurita cimbru, putin piepr

Pastrama de berbecut o taiem in bucăți.Incingem  2-3 linguri seu in tigaie, punem 2 catei de usturoi, ii perpelim putin, apoi punem bucatelele de pastrama. Punem un capac deasupra ca sa se înăbușe bine, si avem grija s-o tot intoarcem carnita, ca sa se patrunda bine.Cand e cam pe jumatate patrunsa si s-a mai redus din zeama lasata, adăugăm cimbrul, piperam, razuim si ceilalti 3 catei de usturoi si lasam cu capac pana se pătrunde de tot.

Comentarii

Postări populare de pe acest blog

Salată rapidă cu conservă de pește

Legume mexicane la tigaie

Gogonele taiate în saramura pentru iarnă