Supa crema de apio
Azi am pregatit supa crema la blender. Noi preferam sa pregatim pe aragaz pentru ca gătim cantitate mare,fiind familia mare. Blenderul acesta l-am luat de fapt pentru a pregăti lapte de soia dar azi am incercat 2 supe creme si am zis sa împărtășim cu dv. Nu e reclama, dacă considerati ca nu e potrivita va rog să o ignorati
Supa crema cu apio si cartof sau dovlecel
Am pus în cana blenderului 1 ceapă, 1 ardei gras, 1 morcov, 1 cartof, 1 rosie si cateva tulpini de apio,sare si putin ulei. Am pus apă pana la semn si am setat programul supa crema.
PS La a doua variantă am inlocuit cartoful cu un dovlecel.




Comentarii
Trimiteți un comentariu