Supa crema de apio




Azi am pregatit supa crema la blender. Noi preferam sa pregatim pe aragaz pentru ca gătim cantitate mare,fiind familia mare. Blenderul acesta l-am luat de fapt pentru a pregăti lapte de soia dar azi am incercat 2 supe creme si am zis sa împărtășim cu dv. Nu e reclama, dacă considerati ca nu e potrivita va rog să o ignorati  


Supa crema cu apio si cartof sau dovlecel 


Am pus în cana blenderului 1 ceapă, 1 ardei gras, 1 morcov, 1 cartof, 1 rosie si cateva tulpini de apio,sare si putin ulei. Am pus apă pana la semn si am setat programul supa crema.


PS La a doua variantă am inlocuit cartoful cu un dovlecel.

 

Comentarii

Postări populare de pe acest blog

Salată rapidă cu conservă de pește

Legume mexicane la tigaie

Gogonele taiate în saramura pentru iarnă