Tobă de pui
Toba de pui a la Mihaiela
Am tăiat un pui întreg bucățele, am luat pielea de pe el, l-am opărit și apoi l-am pus la fiert, la foc domol, cam 1oră și 30de minute. Am pus sare, foi de dafin, piper boabe și o crenguță de cimbru. După ce s-a fiert, l-am dezosat și am pus peste bucățile de pui, sare, piper, 3 căței de usturoi pisat, ienibahar pisat, am amestecat bine și am pus într-o sticlă de 1l. Am dizolvat un pliculet de gelatină în 300ml de supă, în care a fiert puiul și am pus peste bucățile de pui.

Comentarii
Trimiteți un comentariu