Tobă de pui


 Toba de pui a la Mihaiela

Am tăiat un pui întreg bucățele, am luat pielea de pe el, l-am opărit și apoi l-am pus la fiert, la foc domol, cam 1oră și 30de minute. Am pus sare, foi de dafin, piper boabe și o crenguță de cimbru. După ce s-a fiert, l-am dezosat și am pus peste bucățile de pui, sare, piper, 3 căței de usturoi pisat, ienibahar pisat, am amestecat bine și am pus într-o sticlă de 1l. Am dizolvat un pliculet de gelatină în 300ml de supă, în care a fiert puiul și am pus peste bucățile de pui.

Comentarii

Postări populare de pe acest blog

Salată rapidă cu conservă de pește

Legume mexicane la tigaie

Gogonele taiate în saramura pentru iarnă